KOKTAJL JAGODOWO-JOGURTOWY

Pewnie wiecie, że jogurty probiotyczne wnoszą do naszego organizmu wiele korzyści zdrowotnych wśród nich np. poprawiają trawienie zawartej w produkcie laktozy u osób mających trudności z jej trawieniem. Oczywiście jednocześnie są źródłem białka budulca naszych mięśni, jak również wapnia wzmacniającego strukturę kości. Czy jednak znany jest Wam fakt, iż  regularne spożywanie produktów bogatych w bakterie probiotyczne może mieć wpływ na nasz nastrój! Bakterie probiotyczne np. w jogurtach pomagają  utrzymać równowagę naszej mikroflory jelitowej, co może wywierać korzystny wpływ na funkcjonowanie jelit. Natomiast zachowanie równowagi układu trawiennego może z kolei pozytywnie wpływać na to, jak myślimy i co czujemy. Okazuje się, że nasze jelita są połączone z naszym mózgiem za pośrednictwem nerwu błędnego, co więcej jelita są gęsto unerwionym narządem komunikującym się z naszym centralnym układem nerwowym. Oznacza to, że zdrowe jelita nie tylko korzystnie wpływają na nasze ciało, ale także umysł. Dzięki dobrze funkcjonującym jelitom i ich prawidłowej mikroflorze, po prostu lepiej się czujemy i mamy lepszy nastrój. Sprawdźcie zatem mój przepis na koktajl na dobry nastrój, bogaty w jogurtowe bakterie probiotyczne!

 

opakowanie jogurtu naturalnego Activia,

½ szklanki mrożonych jagód,

½ banana,

1 kiwi,

sok z 2 pomarańczy,

2 łodygi selera naciowego,

2 łyżki płatków owsianych,

łyżeczkę orzechów nerkowca.

 

sposób przygotowania:

Wycisnęłam sok z pomarańczy i wlałam go do blendera, dodałam pozostałe składniki w tym jogurt naturalny Activia i zblendowałam je na gładką, koktajlową masę.

kampania Activia - Aneta Łańcuchowska

 

TIP 1

Wapń zapewnia prawidłowy rozwój i kształtowanie układu kostnego. Wapń pełni też wiele innych niezbędnych funkcji w ludzkim organizmie. Uczestniczy w krzepnięciu krwi, reguluje prawidłową pracę mięśnia sercowego, układu nerwowego oraz mięśniowego. Ponadto zalecany jest w diecie osób walczących z nadciśnieniem, ponieważ obniża ciśnienie tętnicze krwi. Przewlekłe niedobory tego mikroelementu u dzieci mogą doprowadzić do krzywicy, natomiast u dorosłych zwiększają ryzyko osteoporozy, dlatego wapń powinien „towarzyszyć” nam przez całe życie.

TIP 2

Białko jest podstawowym składnikiem mięśni, dlatego jest ono niezbędne do prawidłowego wzrostu, przede wszystkim u dzieci i kobiet w ciąży, a także do odbudowy i regeneracji organizmu po przewlekłych stanach chorobowych. Białka są także przeciwciałami biorącymi udział w procesach odpornościowych oraz składnikami wielu enzymów i hormonów.

20 odpowiedzi na “KOKTAJL JAGODOWO-JOGURTOWY”

 1. Kasia pisze:

  Fajne połączenie!

 2. Iwona pisze:

  the best!!!

 3. Patrycja pisze:

  i jak zwykle piękne zdjęcie…

 4. Klara pisze:

  lubię activię

 5. Dawid pisze:

  super koktajl…grrrr ENERGIA!

 6. Natalia pisze:

  już zrobiony, pychota:)

 7. Wera pisze:

  wygląda to obłędnie!

 8. Witek pisze:

  koktajle są extra, szczególnie te energetyczne, a nie tam jakieś energetyki z cukrem:(

 9. Daria pisze:

  Lubię Pani bloga, wszystko przepyszne.

 10. Tomek pisze:

  bardzo smaczny ten jogurt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *